עקיצת דבורה או צרעה

כל הכלבים הינם סקרנים, אוהבים לרוץ ולרדוף אחר דברים…כולל חרקים! בדרך כלל, עוקץ של דבורה או צרעה יגרום לגירוי וכאב קל עבור הכלב שלכם. אם הוא נעקץ מספר פעמים, אם בתוך הפה או הגרון, הדבר עלול להיות מסוכן, ומחייב טיול לווטרינר.

זה לא רק פצע קטן שגורם לכאב - העקיצה מכילה כמות קטנה של רעל. עוקץ הדבורה ניתק מגוף הדבורה, שמתה בתוך כך, והעוקץ נשאר בגוף הכלב. עוקץ צרעה כואב יותר והן מסוגלות לעקוץ אף מספר פעמים.

כלבים נעקצים בדרך כלל בפניהם, לאחר שיתהו על קנקנם של החרקים מקרוב. עקיצה באף הכלב הינה רגישה וכואבת במיוחד. הכלב אף עלול להעקץ בלשון או בתוך הפה או הגרון אם הוא ינסה לנשוך את החרקים. יתכן שהעוקץ פשוט ייצא בעצמו והדבר לא יטריד את הכלב לזמן רב. אם העוקץ עדיין נעוץ, נסו להסיר אותו באמצעות פינצטה או מלקחיים. 

על מנת להפחית את הכאב אפשר למרוח תערובת של מים וסודה לשתיה באזור הפגוע. ניתן גם לעטוף במגבת עם קרח כדי לצמצם את הכאב. אם לאחר מספר ימים הכאב עדיין נמשך - התקשרו לוטרינר.      

 

חשוב לדעת שהעוקץ עלול להיות מסוכן, שכן הוא עלול לחסום את הגרון של הכלב ואת דרכי הנשימה שלו בשל תגובה אלרגית. במקרה כזה הסימנים הם חולשה כללית הכוללת תגובה קשה, קושי בנשימה ונפיחות רבה באזור העקיצה. שימו לב במיוחד לאיזורים סביב הצוואר, הגרון והראש. אם הכלב מראה תגובה קשה, יש לקחת אותו במהירות לווטרינר.

 

כניסה לוטרינר / בעל חנות
שם
סיסמה
הודעות
negishut icon