קטגוריית מידע סגור תפריט

חשיבות התזונה המאוזנת

שגרת התזונה של חיות המחמד ממלא תפקיד מפתח בבריאותן. כמונו, גם חיות המחמד זקוקות לנוטריינטים הנכונים בכמויות הנכונות על מנת להישאר בריאות, וצרכיהן משתנים בהתאם לשלב החיים וסגנון החיים שלהן.
האכלת חיית מחמד במזון מאוזן במדויק, תתמוך בבריאותה ותתרום לאיכות חייה. עם זאת, האכלת חית מחמד במזון שאינו מאוזן תזונתית עלולה להוביל לבעיות רפואית שונות, או להחמיר כאלו הקיימות כבר.

על מנת לשמור על בריאות אופטימלית של חית המחמד, חיוני להבטיח שהיא תקבל בדיוק את האיזון הנכון של נוטריינטים. זאת משום שמזון המכיל הרבה או מעט מידי נוטריינטים עלול להשפיע לרעה על תפקוד וביצועי חית המחמד.

איכות וערך מעולים

מוצרי Hill's Science Plan לא רק מועילים לבריאות ואיכות חיי חיות המחמד, אלא גם מציעים ערך מוסף מעולה. עם התזונה המאוזנת בדייקנות, מנה מדודה מספיקה כדי לענות על הדרישות הספציפיות של כל חית מחמד, כך שהמזון מספיק ליותר זמן.
לדוגמה, אריזת 15 ק"ג של Hill's Science Plan תספיק בדרך כלל להאכלת כלב מגזע בינוני עד 66 ימים.

כשמשווים את מספר הימים להם תספיק אריזת מזון, ולא רק משקלי אריזה ומחיר ק"ג, מגלים כי מוצר של Science Plan יספיק בדרך כלל לזמן ארוך יותר ב- 12% מאשר מותג סופרמרקט ממוצע.

דעתנו על תזונה אלטרנטיבית

כיום ניתן לגשת למאגרי מידע גדולים ביותר ברשת, בנוגע לתזונה אלטרנטיבית ומזון לא מבושל - מדויקים יותר או פחות.
אם אתם בוחרים להזין בתזונה לא קונבציונלית, חשוב להכיר את השיקולים והעובדות בתחום:

BARF - Bone And Raw Food

המושג BARF מתאר שילוב בשר לא מבושל, ביצים לא מבושלות, עצמות המכוסות שאריות בשר וירקות. כיום עוד אין מקורות מידע מוסמכים התומכים ביתרונות שיטה זו.
חלק ממתכוני BARF שהתפרסמו מכילים חוסרים תזונתיים של נוטריינטים מסוימים, במקביל לרמות מוגזמות של נוטריינטים אחרים כגון חלבון, סידן וזרחן.
הסכנות הברורות מאליהן לחיות המחמד בשגרת תזונה כזו הן הרעלות מזון וזיהום בחיידקי מזון או תולעים.
חיות מחמד הניזונות מתפריט BARF ימצאו בסיכון מוגבר לחסימת מעי, שבר של שיניים מנגיסת עצמות ושפיכת תוכן מעי לחלל הבטן בשל ניקוב המעי מקצה עצמות חד.

מה הבעיה עם תזונה ביתית?

במחקר לדוגמה, 90% מתוך הדיאטות הביתיות שנסקרו נמצאו כלא מאוזנות תזונתית ושיקפו תזונה שאינה מלאה עבור חיות המחמד. שיקול נוסף, הוא שבמידה ותגישו לכלב או לחתול בשר או עוף שאינם מבושלים, או שפג תוקף טריותם, הם יוכלו להיחשף לזיהום כגון סלמונלה או ליסטריה, ולהדביק את שאר בני הבית. שגיאה נפוצה נוספת, היא ההנחה שאפשר להישען על התפריט שלנו, בני האדם, לצורך יצירת התפריט לחיית המחמד. כתוצאה אנו יכולים ליצור תזונה לא מאוזנת, או תזונה המכילה רעלים כגון תבשילים המכילים בצל או שוקולד. ארוחות ביתיות עשויות להכיל רמת סידן או יחס סידן לזרחן שאינם מתאימים ואף מסוכנים לחיות המחמד.

שתף מאמר במייל שתף מאמר בוואטסאפ שתף מאמר בפייסבוק