דעתנו על תזונה אלטרנטיבית

כיום ניתן לגשת למאגרי מידע גדולים ביותר ברשת, בנוגע לתזונה אלטרנטיבית ומזון לא מבושל - מדויקים יותר או פחות. אם אתם בוחרים להזין בתזונה לא קונבציונלית, חשוב להכיר את השיקולים והעובדות בתחום.

תזונת BARF - Bone And Raw Food ומאפייניה
המושג BARF מתאר שילוב בשר לא מבושל, ביצים לא מבושלות, עצמות המכוסות שאריות בשר וירקות. כיום עוד אין מקורות מידע מוסמכים התומכים ביתרונות שיטה זו.
חלק ממתכוני BARF שהתפרסמו מכילים חוסרים תזונתיים של נוטריינטים מסוימים, במקביל לרמות מוגזמות של נוטריינטים אחרים כגון חלבון, סידן וזרחן.
הסכנות הברורות מאליהן לחיות המחמד בשגרת תזונה כזו הן הרעלות מזון וזיהום בחיידקי מזון או תולעים.
חיות מחמד הניזונות מתפריט BARF ימצאו בסיכון מוגבר לחסימת מעי, שבר של שיניים מנגיסת עצמות ושפיכת תוכן מעי לחלל הבטן בשל ניקוב המעי מקצה עצמות חד.

תזונה ביתית
במחקר שנערך בנושא, 90% מתוך הדיאטות הביתיות שנסקרו נמצאו כלא מאוזנות תזונתית ושיקפו תזונה שאינה מלאה עבור חיות המחמד. שיקול נוסף, הוא שבמידה ותגישו לכלב או לחתול בשר או עוף שאינם מבושלים, או שפג תוקף טריותם, הם יוכלו להיחשף לזיהום כגון סלמונלה או ליסטריה, ולהדביק את שאר בני הבית. שגיאה נפוצה נוספת, היא ההנחה שאפשר להישען על התפריט שלנו, בני האדם, לצורך יצירת התפריט לחיית המחמד. כתוצאה אנו יכולים ליצור תזונה לא מאוזנת, או תזונה המכילה רעלים כגון תבשילים המכילים בצל או שוקולד. ארוחות ביתיות עשויות להכיל רמת סידן או יחס סידן לזרחן שאינם מתאימים ואף מסוכנים לחיות המחמד.

שתף מאמר במייל שתף מאמר בוואטסאפ שתף מאמר בפייסבוק

מאמרים