מזון אורגני/טבעי/הוליסטי

מזון אורגני - מזון המגודל בעזרת דשן טבעי ללא זרזי גדילה כימיים. לפי דרישות מחלקת החקלאות.

של ממשלת ארצות הברית USDA ומחלקת החקלאות של קנדה AAFC , הכיתוב “מזון אורגני“ יכול להופיע על אריזת מזון לחיות מחמד רק אם מרכיביו עומדים בקריטריונים.

מזון טבעי - מוצר שנלקח מהטבע / גודל בטבע; מוצר הנמצא בהתאמה למה שנצפה למצוא אם נצא לחפשו בטבע. מוצר הקיים או מיוצר בצורה טבעית; אינו מלאכותי; לפי דרישות הארגון האמריקאי

לפיקוח על ההזנה AAFCO המונח “טבעי“ דורש ממזון חיות מחמד להכיל מרכיבים טבעיים בלבד שלא עברו שינוי כימי כלשהו.

מזון הוליסטי - לא קיימת הגדרה חוקית מאחורי השימוש בביטוי “הוליסטי“ בהקשר של מזון לחיות מחמד. כל יצרן יכול לטעון שמוצריו “הוליסטיים“ ולציין סיבות שונות לכך, בנוסף יכול להשתמש בביטוי “הוליסטי“ בספרות הכתובה ובפרסומים המלווים את מוצריו ללא קשר לשיטות הייצור או חומרי הגלם בהם בחר להשתמש.

 

המיתוס: "ישנם הבדלים בין מזון "ברמה בסיסית", "מזון פרימיום", "סופר פרימיום" ואפילו "אוכל הוליסטי" - מזון איכותי ביותר"

המציאות: כאשר אין חוקים או תקנות המגדירים שימוש במושג מסוים, השימוש בו פתוח לכל רצון ופרשנות - מזון הוליסטי יכול להיות מתאים יותר או פחות לחיות המחמד, ללא קשר להיותו "הוליסטי" וחשוב להימנע מלהישען על ההגדרה הזו כסמן איכות.

 

דעתנו על תזונה אלטרנטיבית

כיום ניתן לגשת למאגרי מידע גדולים ביותר ברשת, בנוגע לתזונה אלטרנטיבית ומזון לא מבושל - מדויקים יותר או פחות. אם אתם בוחרים להזין בתזונה לא קונבציונלית, חשוב להכיר את השיקולים והעובדות בתחום.

 

BARF - Bone And Raw Food

המושג BARF מתאר שילוב בשר לא מבושל, ביצים לא מבושלות, עצמות המכוסות שאריות בשר וירקות. כיום עוד אין מקורות מידע מוסמכים התומכים ביתרונות שיטה זו.

חלק ממתכוני BARF שהתפרסמו מכילים חוסרים תזונתיים של נוטריינטים מסוימים, במקביל לרמות מוגזמות של נוטריינטים אחרים כגון חלבון, סידן וזרחן.

הסכנות הברורות מאליהן לחיות המחמד בשגרת תזונה כזו הן הרעלות מזון וזיהום בחיידקי מזון או תולעים.

חיות מחמד הניזונות מתפריט BARF ימצאו בסיכון מוגבר לחסימת מעי, שבר של שיניים מנגיסת עצמות ושפיכת תוכן מעי לחלל הבטן בשל ניקוב המעי מקצה עצמות חד.

 

תזונה ביתית

במחקר לדוגמה, 90% מתוך הדיאטות הביתיות שנסקרו נמצאו כלא מאוזנות תזונתית ושיקפו תזונה שאינה מלאה עבור חיות המחמד. שיקול נוסף, הוא שבמידה ותגישו לכלב או לחתול בשר או עוף שאינם מבושלים, או שפג תוקף טריותם, הם יוכלו להיחשף לזיהום כגון סלמונלה או ליסטריה, ולהדביק את שאר בני הבית. שגיאה נפוצה נוספת, היא ההנחה שאפשר להישען על התפריט שלנו, בני האדם, לצורך יצירת התפריט לחיית המחמד. כתוצאה אנו יכולים ליצור תזונה לא מאוזנת, או תזונה המכילה רעלים כגון תבשילים המכילים בצל או שוקולד. ארוחות ביתיות עשויות להכיל רמת סידן או יחס סידן לזרחן שאינם מתאימים ואף מסוכנים לחיות המחמד.

 

 

 

כניסה לוטרינר / בעל חנות
שם
סיסמה
הודעות
negishut icon