הכנות בבית

קערת אוכל ושתייה

תוכלו להשתמש בכלים ממתכת, פלסטיק או מקרמיקה. ספקו מים טריים ללא הגבלה וזכרו להחליף אותם מדי יום. חתולים רבים יעדיפו מקורות מים הנמצאים בתנועה, כגון שתיה מברז מטפטף, מקרקעית האמבטיה או מצינור מים בגינה. יתכן שתוספת של מזרקת מים תתקבל בשמחה יתרה.

מנשא

כלוב נשיאה יאפשר נסיעה נוחה ובטוחה עם החתלתול. בחרו כלוב קל ונוח לניקוי, רצוי כזה שניתן לפרק לשני חצאים. נסו להרגיל את החתלתול לכלוב, לפרוס בו שמיכה נעימה ואפילו מדי פעם להחביא בו ממתק. כאשר חתולכם מתארח במקום זר, או נלקח לבדיקה במרפאה הוטרינרית, כלוב זה יוכל להיות מחסה חמים וביתי עבורו.

ארגז צרכים

חתלתולים יחפשו אזור שקט ומוגן מתצפית של חיות אחרות כדי להתפנות. בחרו מקום כזה, הקפידו שלא יהיה סמוך לכלי האוכל והמים והניחו בו את הארגז המיועד לחתלתול. מלאו את הארגז בחול לחתולים. תוכלו להרים את החתלתול ולהניחו  בתוך הארגז בבוקר ובערב ובמהרה הוא יבין את הרעיון. כדאי לזכור לתת  חיזוק חיובי כשהוא משתמש בארגז, כדי לעודד את ההתנהגות הטובה.

באופן עקרוני, לחתולים חוש היגייני מפותח והם ישתמשו בארגז החול שתציבו בשבילם, בתנאי שיהיה נקי מספיק. לכן, מומלץ מאוד להקפיד להחליף את המצע באופן סדיר, אפילו יומיומי. תאונות של מתן שתן במקומות לא מקובלים, עשויות להצביע על מחלות של דרכי השתן התחתונות של חתולים (הנקראות בשם הכולל FLUTD-feline lower urinary tract disease). אפשר להתמודד עם מחלות אלה  בסיוע צוות המרפאה הוטרינרית, קל יותר לטפל בהן כאשר  מגלים אותן בשלביהן המוקדמים.

ישנם סוגי ארגזי צרכים רבים, וסוגי חול רבים. יתכן שתגלו כי לחתלתול יש העדפה לסוג מסוים של חול על פני אחר. לדוגמה, יש חתולים שמעדיפים חול מתגבש, לעומתם אחרים יעדיפו חול קריסטלי. יש חתולים שירגישו בנוח בארגז צרכים פתוח, בעוד אחרים יעדיפו ארגז סגור בו הם יכולים לזכות בפרטיות. במידה ובחרתם בארגז צרכים סגור ואתם לא בטוחים שחתלתולכם הורגל בארגז כזה בעבר, כדאי לשקול להציבו כארגז פתוח למשך הימים הראשונים, ורק לאחר התרגלות ראשונית – להרכיב את חלקו העליון. את הדלת תוכלו להרכיב כמה ימים נוספים אחר כך, כאשר תהיו בטוחים שההרגל נוצר והתקבע. (עם זאת, חלק מן החתולים יחששו מהדלת – זאת נוטה להתנודד על צירה ולאחר כניסתם לארגז עלולה לצבוט את קצה זנבם או להכות בעכוזם).

אזורי רביצה

הכינו לחתול אזור מרבץ ייעודי במקום שקט ונעים- מיטה, סל גדול מלא בריפוד רך כמו מגבות או סדינים או כל סידור אחר והניחו בפינה חמימה – זה יזמין את החתלתול ויסייע לו להרגיש בטוח בשנת הלילה.

בשעות הערות של החתלתול, תגלו כי הוא ימצא נקודות תצפית כגון מעל המקרר, על מדף הספרים העליון ועוד. במידת היכולות שלכם, כדאי לאפשר לחתלתולים ולחתולים הבוגרים לטפס למקום מרבץ גבוה, זוהי התנהגות חתולית טיפוסית.

צעצועים

אתם תיהנו לשחק עם החתלתול שלכם ותיהנו אף יותר ממשחק המשלב צעצועים. בחרו צעצועים גדולים ומוצקים מספיק, כאלה שהחתלתול אינו יכול לבלוע או ללעוס. צעצועי חכה יכולים להיות מהנים במיוחד עבור החתלתול, שכן אמנם הוא קטן, עדיין הוא צייד אמיתי.

מתקן השחזת ציפורניים

כדי למנוע מהחתלתול להשחיז את ציפורניו על רהיטי הבית, ספקו לו אזור להשחזת ציפורניים המיועד לחתולים, ואל תשכחו לשבח אותו אם צפיתם בו משתמש במתקן.

כניסה לוטרינר / בעל חנות
שם
סיסמה
הודעות
negishut icon